صفحه اصلی > منوی پایین > راهنماهای آموزشی > صفحات وب راهنماها و مستندات  > springer 

 

 

    تب My Springer  :

  این تب ازپنج زیر مجموعه تشکیل شده است که به توصیف مواردی که به آن دسترسی داریم میپردازیم. Manage Accoun در این قسمت شما میتوانید به ویرایش اطلاعات پروفایل خود نظیر Username و Password بپردازید. Manage Alert    در این تب شما میتوانید برای مجلات مورد علاقه خود Alert  بسازید. بدین منظور کافی است بر روی  قسمت  Table of Contents Alerts for Journals  و سپس Brows by Journals  کلیک کرده و مجله مورد نظر خود را از لیست الفبایی انتخاب نمایید از این پس به محض آماده شدن شماره جدید مجله از طریق پست الکترونیکی به شما اطلاع رسانی میشود.

 

( یا آگاهی رسانی )

 این گزینه اطلاع رسانی به پژوهشگر در رابطه با نتایج جدید پژوهشی در حوزه موضوعی مد نظر وی است و ارسال  فهرست مندرجات مجله ی انتخابی پژوهشگر و دریافت مقاله ها و موضوع هاي مورد علاقه پژوهشگر در فواصل زماني معين  به آدرس پست الکترونیکی وی  است.

 با کلیک بر روی عنوان مجله به قسمت ساخت  Alert نیز دسترسی خواهید یافت  کافی است بر روی  Register for Journal Updates در قسمت راست صفحه کلیک نمایید.

سپس در بالای صفحه دقیقا در زیر قسمت جستجو چند تب فعال خواهند شد. تب Subject   از موضوعاتی که این پایگاه پوشش میدهد ما را  مطلع می سازد. به منظور اخص تر نمودن ،  قبل از اقدام به جستجو  موضوع مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

Browse by Discipline

علاوه بر جستجوی ساده و پیشرفته از طریق Browse by discipline نیز میتوان به منابع مورد نظر دسترسی پیدا کرد. بـرای استفاده از این امکان بایستی در صفحه اصلی قرار بگیرید و از پانل سمت چپ موضوع مورد نظر خود را انتخاب نمـــایید سپـس با استفاده از باکس جستجو موضوع دلخواهتــان را سرچ نمایید سپس با استفاده از امکان Refine Search  جستجــوی خــود را   اخص تر نمایید با کلیک بر روی عنوان مجله شما به آرشیو مجلات دسترسی پیدا خواهید کرد.

 

اگر بخواهید یک عبارت و یا اصطلاح خاصی را دقیقا به همان شکل جستجو نمایید باید آن را داخل علامت Phrase Match

گیومه "" قرار دهید.

 ابتدا به سایت دانشگاه Hums.ac.ir  وارد شوید و از قسمت منابع دیجیتال Springer  را انتخاب  کنید. (در صورت استفاده از خارج از محیط دانشگاه ابتدا  VPN را از سایت دانشگاه که در بالا ذکر شده ، دانلود و پس از ورود نام کاربری و رمز عبور که همان اکانت دانشگاهی است ،  وارد منابع دیجتال شده و  Springer  را انتخاب کنید.)

معمولا دسترسی به این پایگاه براساس آی پی آدرس تنظیم گردیده و نیازی به ورود به نام کاربری و کلمه عبور نمی باشد اما با عضویت در Springer Link‌ و ایجاد یک پروفایل شخصی میتوانید از امکان ذخیره نتیجه جستجو و آگاهی رسانی (Alert) استفاده نمایید

با کلیک جستجوی پیشرفته:

بر روی شکل  که در کنار کادر جستجو قرار دارد وارد بخش جستجوی پیشرفته خواهید شد